İletişim

444 4 165

Etiket Çeşitleri

Etiketler plastiğin ve kağıdın bazlı etiketler olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca, sarf edilen baskının tekniğinin yönünden de, ribonsuz baskının yapıldığı olan etiketler ve ribonlu baskı yapılmakta olan etiketler olarak da sınıflara ayrılmaktadır. Kağıt bazlının barkod etiketlerinin arasında, termal laminenin düzeneği uygulandığında eco termal etiketleinir en ekonomik ya da sık sarf edilen tip olan kuşe etiketlerdir. Mat görünümlü bir duruma sahip olan vellum etiketler, en sık sarf edilen ve en çok karşılaşılan etiket tipleridir.

Etiketlerinin Raf Yaşamları Ne Kadardır?

Barkod etiketlerinin kullanım yani rafların ve dış etkenler ile doğru orantı ortamında bulunmaktadır. Güneş ve ışık ile su ve nemin ilişki etme durumunda, hayat kısalmakta ve kullanım süreleri azalmaktadır. Özellik ile kağıt bazlının barkodun etiketlerin bahse husus etkilerin ile karşılaştığındında, kararmaların ortaya getirebilir. Üzerlerinde tespit edilenin baskıların vakit ortamında silinerek yok olmaktadır. Etiketleri Kullanım Alanları Etiketler, hizmet pazarında süratli tüketim yaşanan bütün alanlarda kullanılmaktadır. Sıhhat sektörü, besin sektörü, elektronik sektörü ve lojistik sektörü, etiketlerin en çok kullanıldığı alanlar ortamında bulunmaktadır.

Etiketler bugünümüzde her iş kolunda üretim, imalat, satış, pazarlama evresinde olsun, rastgele bir işin planlı bir duruma getirilmesi olsun, mamuller ile alakalı mühim ikaz ve verileri sahibi olan materyaller olarak kullanılmaktadır. Etiket tüketimi çok detaylıdır. Etiketlerin kullanım alanları çok detaylı olmakla birlikte, isteğe göre ya da rastgele bir sektörde ki özel bir gereksinime göre detaylı amaçlarda kullanılabilir. Etiket Çeşitleri (Türleri) Etiketlerin kullanım alanlarının göre adlandırılması her sektöre ya da iş koşullarının göre sarf edilen etiketlerinin özel bir adını ve tarifi söz konusudur.

Etiketlerin çok detaylı olmalarının sebebi, her sektörde etiket ve etiketlemeye gereksinim duyulması ve buna göre etiket kullanılmasıdır. Buna göre alçakta bütün etiket türlerini bulabilirsiniz. Eco Termal Etiket Semi Termal Etiket Lamine Top Termal Etiket Termal Karton Etiket Hamur Etiket Vellum Etiket Kuşe Etiket Farma Etiket Chromolux Etiket Termal Transfer Etiket Opak Polietilen Etiket Opak Polipropilen Etiket Şeffaf Polietilen Etiket Şeffaf Polipropilen Etiket Data PE Etiket Slwmat Etiket Whitemat Etiket Glosswhite Etiket Floresan Kağıtlı Etiket Gold Kuşe Etiket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

WhatsApp WhatsApp Hattımız