İletişim

444 4 165

Çökme Taban Koli

Çökme taban koli, üretim adımında kalıp bir diğer söyleyişle bıçak kutu türüdür, bunlara genelde kutu denilmez, koli denilir. Çökme tabanlı geçme kapaklı kesimli kutular tek dalga oluklu mukavva cinsinden mukavvalarla üretilirler. Özellikle ofset baskısının tercih olarak edilmesi yanı sıra flexo baskı yöntemi kullanılarak su bazlı baskılı olarak da üretimi yapılabilir. Bu tarz bir kutuyu sipariş verirken sipariş miktarının çok mühim olduğunu unutmamak gerekir.

Çökme taban kolilerde numuneyi görmeden fiyat çıkarmak biraz güçtür o yüzden ya numuneyi görmemiz lazım olur ya da çizimi elimizde olması gereklidir. Yaptıracağınız çökme taban kolinin elinizde rastgele bir örneği yoksa en azından bir görselini bize mail atabilirsiniz, görseli bize ulaşır ulaşmaz ona göre çizim yapıp fiyat çıkarabiliriz, en kotu ihtimalde kutunun amacıyla konulacak malzemenin örneğini bize ulaştırsanız fiyat vermek ve ölçü adımını bu şekilde asabiliriz, kalıp bedeli ise ama kolinin çizimi tamamlanınca meydana net bir şekilde çıkacaktır ama aşağı yukarıya bir hesaplama yapıldığında çizime lüzum kalmadan da kalıp fiyatı çıkarılabilir.

Çökme tabanlı koli kalıpla üretilen bir kolidir, mafsala ve taban yapıştırması yapılıp düz olarak sevk edilen kolilerdir, genelde tek dalga mukavvalarla üretilirler, tüketici ambalajı olarak kullanılırlar, kullanım evveli kutunun çapraz köşelerinin meydana doğru itilmesiyle tabanları otomatik olarak kurulur, kapatma amacıyla ek malzeme gerektirmezler, ofset baskılı kolilerin vazgeçilmez tarzı olup, cam ve bunun gibi titiz ürünlerin ambalajında kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

WhatsApp WhatsApp Hattımız